Borderline-os vagyok?

Téma címkék:
2010.06.16. 13:13

Elolvastam csomó dolgot a borderline-ról, és nem tudom, hogy az vagyok-e… Nagyon nehéz ez nekem, mert senki nem ért meg. Néha órákig képes vagyok ugyanazt a pontot figyelni a falon. Hallucinálok, meg minden, és majdnem az öszzes tünetem megvan. Kérlek írjtok valamit, amiből egtudhatom, hogy az vagyok-e! (pl. olyan dolgot,a mi csak a borderline-ra jellemző…)

Köszönöm:

Kondycs

#1895 csarasz hozzászólása: 2010.06.16. 21:52

hát ágacska olvastam a szarjaid. s nem tudom mire vered így magad, tisztára felbasztad az agyam az okoskodásaiddal. meg, hogy isten így, isten úgy… pár tíz évvel ezelőtt már régen meg kellett volna döglened, vagy megöltek volna. de sajnos most csünngsz az állam nyakán, gondolom mennyi pénzt emészt fel a kezelésed. szerintem erre nem kéne büszkének lenned, meg istenről papolnod, ha lenne is isten akkor is leszarna téged, nem gondolod? vagy csak ez is egy próbatétel neked, hogy miképp viseled el az efféle dolgokat, azt majd a mennyországba mekkora jutalmad lesz…? vagy mi? nem gondolod, hogy ez is egy halucinátoros élmény? gondolj már bele, brmi is van a világban, minden megmagyarázható isten nélkül. mert mi lenne, ha isten egyik pillanatról a másikra eltűnne? hiába mormolnád a szaros imáid, a többi sok hülye hívővel együtt. meg sorolhatnám. kurvára nincs istened! gondolj már bele, míg nem voltak emberek, akkor addig mit csinált, csak ült azt nézett évmilliókon át, gyönyörködött a dinoszauruszokba…? aztán meg ugye itt az evolúciós egyedfejlődés, méghogy istenke teremtette az embert! akkor nem a majomtól származunk? vagy szerinted, hogy volt ez? télleg csak pár ezer éves az ember? vagy nem? meg az egész világ is csak 40.000 éves? vagy mennyinek mondják a hívők? akkor mi van a szénizotópos dinoszaurusz leletekkel, meg az ilyenekkel? s az iskolában a fizika, kémia, meg biológia, csak egy nagy humbug, s csak istenke van? az teremtett mindent? ez faszság! de ha nem hiszed, akkor ülj be egy üres szobába, azt addig legyél ott, amíg ki nem imádkozol belőle kenyeret meg vizet!!!!

HÜLYE!!

#1894 Agacska hozzászólása: 2010.06.16. 17:26

Kedves Kondycs!

Nem gondolom, hogy borderlineos lennél , de ennek eldöntése szakember feladata kéne, hogy legyen. Mindenképpen kérj segítséget akár a házi orvosodtól is, vagy pszihiátriára menj el, de ha gondolod én is szivesen beszélgetek veled!A bibere@freemail.hu-ra írj nyugodtan.

szeretettel:Ágacska

#1893 csarasz hozzászólása: 2010.06.16. 16:30

http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztika.adatlap.php?id=67545

na meg

Kezdeti tünetek: Magatartás, felismerés, érzelem:
a kognitiv funkciókat és a tudatosságot illető egyéb tünetek és jelek, a külső megjelenést és magatartást illető egyéb tünetek és jelek, a szituációhoz képes túlzott szorongás és aggodalom, aggodalmasság, aktuális események részleteinek elfelejtése, aluszékonyság, alvászavar, bizonytalan önkép, identitás, boldogtalanság, bőbeszédűség és kontaktust hátráltató körülményeskedés, dühroham, ellazult és/vagy eufórikus állapot, ellenségeskedés, emocionális shock és stresszállapot, érzelmi labilitás, hangulatingadozás, hangulatváltozás, hiperaktivitás, idegesség, idegfeszültség, infantilis viselkedés, ingerlékenység, ismétlődő cselekvések, kaotikus személyes kapcsolatok, koncentráció zavar, csökkent éberség, közönyösség, lassultság és szegényes reszponzivitás, lehangoltság, letargia, lobbanékonyság, mártírszerep, memóriazavar, negatív érzések, nemi vágy csökkenése, nevetgélés bizarr szituációkban, öngyilkossági kísérlet, pszichés állapot megváltozása, pszichotikus tünetek (katatónia, tévhitek, hallucinációk, rendezetlen gondolkodás), regresszív (gyerekes) magatartás, szegényes önkép, személyiségváltozás, szorongás, történetek kitalálása, túlzott aktivítás, unalom, üresség érzése, viselkedés megváltozása, vitakeresés
Általános tünetek:
álmatlanság, csökkent terhelhetőség, állóképesség, fáradtság, fejfájás, fokozott étvágy, fokozott szomjúságérzés, idegi labilitás, immunrendszer gyengülése, ingerültség, mellkasi fájdalom, mellkasi fájdalom, nyakfájás, rossz közérzet, szem fájdalom, szorongás, testsúlytöbblet, váll vájdalom, zavartság   Későbbi tünetek:

Magatartás, felismerés, érzelem:
a kognitiv funkciókat és a tudatosságot illető egyéb tünetek és jelek, a külső megjelenést és magatartást illető egyéb tünetek és jelek, a szituációhoz képes túlzott szorongás és aggodalom, aluszékonyság, bizonytalan önkép, identitás, boldogtalanság, bőbeszédűség és kontaktust hátráltató körülményeskedés, ellazult és/vagy eufórikus állapot, ellenkezéshajlam, emocionális shock és stresszállapot, érzelmi labilitás, hangulatingadozás, hangulatváltozás, hiperaktivitás, idegesség, idegfeszültség, infantilis viselkedés, ingerlékenység, ismétlődő cselekvések, kaotikus személyes kapcsolatok, koncentráció zavar, csökkent éberség, különös és magyarázhatatlan magatartás, lassultság és szegényes reszponzivitás, lehangoltság, letargia, lobbanékonyság, mártírszerep, negatív érzések, nehezen, vagy nem kontrollálható szorongás, nemi vágy csökkenése, nevetgélés bizarr szituációkban, nyugtalanság és agitálás, pszichés állapot megváltozása, személyiségváltozás, szorongás, túlzott aktivítás, új memóriatartalmak kialakításának képtelensége, unalom, üresség érzése, viselkedés megváltozása, vitakeresés
Általános tünetek:
csökkent terhelhetőség, állóképesség, fáradtság, fejfájás, fokozott szomjúságérzés, idegi labilitás, impotencia, ingerültség, levertség, pszichogén fájdalom, rossz közérzet, szorongás, testsúlytöbblet, váll fájdalom.

Diagnózis

A diagnózis megállapítása klinikai osztályokon, előre meghatározott nemzetközi betegségosztályozási rendszerek diagnosztikai kritériumai alapján, szakember által történik. A BPD diagnosztikus kritériumai alapján (DSM-IV) a diagnózis megállapításához az alábbiak közül minimum öt szükséges.

Identitászavar

DSM-IV(6). Kifejezett és állandósult identitászavar az alábbiak közül legalább két vonatkozásban:

önképszexuális orientációhosszú távú célok, pályaválasztásbarátok megválasztásaértékrend Hangulatzavar Érzelmi instabilitás

DSM-IV(3)

Az alaphangulat depresszió, irritábilitás vagy szorongás felé való eltolódása, mely néhány óráig, de legfeljebb néhány napig tart.Krónikus üresség- és unalomérzet. DSM-IV(7). Gyenge önkontroll

DSM-IV(4). A helyzetnek nem megfelelő heves düh, vagy a düh feletti kontroll hiánya, például gyakori indulathullámzások

Viselkedés [szerkesztés] Kapcsolati instabilitás

DSM-IV(1). Kapcsolatokban a túlzott idealizálás és a leértékelés közötti ingadozás

Távolságtartás: DSM-IV(8). A valóságos vagy elképzelt elutasítás elkerülése érdekében tett heves erőfeszítések (melyek a személyközi kapcsolataiban távolságtartásban nyilvánulnak meg, illetve nem tartja meg/nem ápolja hosszabb távon barátságait/kapcsolatait) Önkárosító impulzivitás

DSM-IV(2). Minimum két területen megjelenő önkárosító impulzivitás a következők közül:

költekezésszexualitásalkohol-, túlzott gyógyszerfogyasztás vagy droghasználatfalánk evésfelelőtlen autóvezetésbolti lopás Öngyilkossági gesztusok, tendenciák

Öngyilkossági fenyegetőzések-gesztusok, öncsonkító viselkedés. (ismétlődő rendszerességgel) DSM-IV(5)

Disszociatív zavarok Dühkitörések

(nem a DSM-IV része)

Rövid, de heves dühkitörésekre kerülhet sor. Ilyenkor a csalódottság és tehetetlenség érzése miatt az elfojtott keserűség tör ilyen formában utat magának. Dührohamukban szétzúzhatnak tárgyakat vagy pedig önkárosító módon viselkedhetnek, mint például összeszaggathatják a ruhájukat, vagy fejüket a falba verik, a csuklójukat felmetszhetik stb.

Észlelés  Passzív jellegű disszociatív tünetek

(nem a DSM-IV része)

Egyéb súlyos de kevésbé látványos depresszív jellegű disszociatív tünetek jelentkezhetnek úgyis, hogy az egyén úgy érzi, céljaival elvesztette a kapcsolatot , “elidegenedett önmagától”, vagy úgy érzik mintha nem is a valóságban hanem “mintha csak álomban létezne” stb.

Vonatkoztatásos gondolatok

(nem a DSM-IV része)

Valós vagy vélt bántások hatására paranoid színezetű gondolatok, melyek gyakran az önértékeléssel kapcsolatosak. Ezek téves eszmékre emlékeztető pillanatnyi, vonatkoztatásos gondolatok, inkább érzésalapúak mint intellektuálisak, általában néhány nap alatt változhatnak elmúlhatnak, de időnként hasonló formában, hasonló szituációt követően újra felmerülhetnek, pl.: úgy érzi, lenézik, megvetik, hülyének tartják, valójában utálják őt, épp csak elviselik, stb.)

ez beollóztam, de te ezek alapján sem mondhatod s jelentheted ki magadról, hogy ezek alapján én bpd vagyok, ez az orvos reszortja, hagyjuk meg nekik, habár mostanában egyre több emberre rátolják…

ajánlom te is keress fel egy szekembert, hogy kiderüljön mi van veled…

habár azt írod halucinálsz, meg ilyenek. akkor te lehet skrizofén vagy, vagy valami ilyesmi…

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

 

Várószoba.hu
Email: varoszoba.hu@gmail.com

Médiapartner: Akadémiai Kiadó Zrt.

 

Krónikus betegek támogató, közösségi oldala.

precognox

Close
Close