A gyereknap a legtöbb kicsi számára felhőtlen játékkal, szabadban futkározással, élményekkel telik. De mi van akkor, ha gyermekünk pont most betegszik le, és a szobafogságra kényszerül? A K&H gyógyvarázs ad néhány tippet, hogyan tehetjük ezt a nehéz időszakot kicsit örömtelibbé!
Csináljunk kis kuckót!
A legtöbb betegség esetén a gyereknek feküdnie kell, de mindez feldobható egy titkos kuckóval, ahol a kis beteg rejtélyesen elbújhat a világ elől. Toljunk össze néhány széket és terítsük le egy lepedővel, belül pedig rendezzük be a rejtekhelyet párnákkal, takarókkal, babzsákkal, hogy a kis beteg kényelmesen tudjon feküdni. Ha sejtelmes világítást is belecsempészünk karácsonyi izzók vagy gömblámpák segítségével, biztos a siker! Innentől már csak egy könyv és egy jó mese kell…
Játsszunk doktorost!
Egy beteg társ – legyen az akár egy plüssállat vagy egy baba – rengeteget segít a kicsiknek, hiszen így fájdalmukkal nincsenek egyedül. Sok gyerek rendkívül élvezi, ha ilyenkor megvizsgálhatja, és bölcs tanácsokkal láthatja el kis kedvencét, amitől a hű barát meggyógyul – és neki is reményt ad a felépülésre. Nagyban megkönnyíti a játékot, ha van otthon játék orvosi táska.
„Gyógyulj meg!” ajándék
Legjobb, ha van otthon tartalékban néhány plusz darab a kicsi kedvenc édességéből, vagy apró játékokból, amely betegség esetén vigaszt nyújthat – egy-egy ajándék teljesen fel tudja villanyozni a kicsiket, és máris vidámabban telik az ágyban töltött hosszú nap!
Tetováljunk!
Az ideiglenes matricatetoválásokat imádják a gyerekek, így kedvenc szuperhősüknek vagy rajzfilmfigurájuknak mintája a karjukon biztos nagyon feldobja őket! Komplett arcfestés kicsit túlzás lenne, de egy bajusz vagy indiáncsík is vicces perceket okozhat a kicsinek!
Rajzoljunk!
Rajzoltassuk le a gyerekkel, hogy mi lesz az első dolga, miután meggyógyult. Hova fog elmenni, kivel fog játszani, mit fog bepótolni. A kellemes időtöltésekre gondolva, könnyebben telik a nap!
Készítsünk varázsteát!
A gyerek betegségétől függően csináljunk gyógynövényes főzetet, aminek különböző neveket is adhatunk, így csemeténk nagyobb kedvvel fogyasztja majd. A teát legjobb, ha valamilyen vicces bögrében szervírozzuk, és kedvenc ételéből is teszünk mellé. Ha pedig sikerült elhitetni a gyerekkel, hogy a „gumibogyószörp” tényleg meggyógyítja, a placebo hatás nem marad el!
Meséljünk!
A kis betegeknek a legtöbbet szüleik odafigyelése és szeretete, gondoskodása jelenti, ezért foglalkozzunk gyermekünkkel, amennyit csak lehet! Vegyük kezünkbe a kicsi kedvenc könyvét és meséljük el legkedvesebb történetét – ahányszor csak kéri! A mese az egyik legjobb gyógyír, hiszen a történetek elterelik figyelmüket fájdalmukról, csökkentik félelmüket, szorongásukat.
Ha pedig gyermekünk már felépült, gondoljunk azokra is, akik betegségük miatt kórházi falak közé kényszerülnek – vigyük el a mesék gyógyító erejét hozzájuk is! A K&H gyógyvarázs mesedoktorok programján keresztül az ország 44 kórházában lehet olvasni, illetve további 40 gyermekosztályra mesevideót is küldhetünk, amit a gyerekek a K&H gyógyvarázs Youtube csatornája segítségével bármikor megnézhetnek.
(sajtóközlemény)