Az élet természetes velejárója a halál. De gyermekként meghalni, sokan úgy gondoljuk, nem természetes. Ma már tudom, sokkal több szülő temeti el gyermekét, mint azt legmerészebb álmainkban gondolnánk. Velem is megtörtént. A veszteség okozta fájdalom a pokol legmélyebb bugyraiba taszítja az embert, és ebből a perspektívából bizony úgy tűnhet, nincs remény a túlélésre.
A „Veszteségből feltámadva” című eseménnyel, egy olyan egész napos rendezvényre hívunk benneteket, ahol a délelőtt folyamán érintettek mesélnek majd veszteségük történetéről, felépülésük folyamatáról, megküzdési technikáikról, a fájdalomból kinőtt csodákról. Mert bármennyire elképzelhetetlen, a legnagyobb bánattal a szívünkben is, – bár hosszú, gyötrelmes út bejártával a hátunk mögött -, de van remény egy új, boldog életre.
A délutáni pódiumbeszélgetésen a témában jártas szakemberekkel beszélgetünk – orvos, lelkész, pszichológus, művészetterapeuta, író -, a gyermekveszteségről, a gyászról és annak feldolgozásáról, és a lehetséges pozitív megküzdési technikákról.
Mikor?
2017.03.09. csütörtök
10.00 – 16.00 óra
Hol?
Csili Művelődési Központ
Budapest 1201; Pesterzsébet, Nagy Győry István utca 4-6.
Ízelítő a programból
Az esemény háziasszonya: Vágó Piros rádiós műsorvezető
A délelőtt folyamán elmondja történetét:
- Dr.Csókay András: idegsebész, agykutató, érintett édesapa
- Pusztaházi Ili: addiktológiai konzultáns, érintett édesanya
- Farkas Éva: szociális munkás, szociálpolitikus, érintett édesanya
A délutáni pódiumbeszélgetésen közreműködést vállal:
- Révész Renáta: a Tábitha ház pszichológusa, gyásztanácsadó, terapeuta
- Péterfy-Novák Éva: Az Egyasszony c. könyv írója
- Dr. Benyó Gábor: orvosigazgató, gyermekgyógyász, onkológus, hematológus szakorvos, palliativ orvos, transzplantációs orvos, a Tábitha ház orvosa
- Ferber Eszter: művészetterapeuta
- Kovács Margó: lelkész
- Domján Gábor: Agykontroll oktató
A részvétel ingyenes!
Jelentkezni egy rövid regisztrációval lehet, amit ide kattintva érsz el.
Kiket várunk?
Az eseményre szeretettel várjuk az érintett kört és hozzátartozóikat, ugyanakkor azokat a szakembereket is, akik munkájuk során találkoznak veszteséggel sújtott emberekkel, akik segítik a gyászfeldolgozás folyamatát.
Erről a témáról nehéz beszélni, kérdezni. Hozzányúlni csak finoman, szelíden érdemes. De van, létezik és fáj nagyon, s ha nem beszélünk róla, nem lesz könnyebb sem az érintetteknek, sem környezetüknek.
További információk
Naprakész információkat az esemény folyamatosan bővülő facebook felületén olvashatsz:
Kapcsolattartó:
Farkas Éva
Nagymáté Hanna Alapítvány
06-30-657-7183
www.hannahelp.hu