Nemrég arról írtam, hogy vannak olyan témák, betegségek, melyekben a Várószoba kiemelt jelentőségű forrássá vált az elmúlt években, és ha bárki rákeres ezekre a szavakra a keresőkben, a Várószoba történetei az első helyek egyikén fognak megjelenni. A gangliont hoztam fel első példaként, viszont a sorozat tovább folytatódik, mivel a fülzúgás is ilyen területnek számít. Tucatnyi őszinte történetet írtak már a Várószoba tagjai és ez az egyik leggyorsabban gyarapodó közösségünk a tagok számát tekintve. Hogyan lehet definiálni?
A fülzúgás latin neve tinnitus, amelynek jelentése csengés, zúgás. Olyan hang hallását jelenti a fülekben, ritkábban a fejben, ami nem kívülről ered. A fülzúgás nem különálló betegség, hanem tünet, amelynek két formáját különböztetjük meg. Objektív fülzúgásról beszélünk, ha a hang külső szemlélő számára is érzékelhető sztetoszkóppal. A szubjektív fülzúgás -ez a gyakoribb – mások számára nem érzékelhető, fizikai eszközökkel nem mérhető.Az érintett időnként, vagy tartósan különféle hangokat hall a fülben, fejben. Ez lehet például morajlás, kattogás, sistergés, sípolás, dübörgés. A hallott zaj erőssége nagyon egyéni, lehet gyakran változó is. Legtöbbször nyugodt, csendes környezetben a legkellemetlenebb. Tartós fennállása esetén gátolhatja az elalvást, a koncentrálóképességet, egyre jobban zavarhatja a mindennapi életet.
A következő tünetekket, problémákat, panaszokat és lehetséges megoldásokat sorolták már fel a közösség tagjai:
- menieres szindróma betegségem van?
- Orvosi sztorik.:)
- Sosem szűnő fülzúgás.
- Fül vagy fejzúgás?
- Én már nem is tudom…és ami még mögötte van…
- Különös utazási rosszullét
- Mi volt előbb? a tyúk vagy a tojás?
- menieres szindróma betegségem van?
- BPPV vagy képzelgés?
- Meniere szindróma -tornázás?
- Fülzúgás gyógyítása
- Fülfájás
- Zúg a fülem
A fülzúgás közösséghez ide kattintva lehet csatlakozni. Így egyrészt látni lehet az összes történetet, másrészt e-mailben értesülhetünk a legújabb sztorikról.